Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” – szczegóły i harmonogram

Rozpoczyna się 26. edycja konkursu wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, który honoruje twórczość Agnieszki Osieckiej. Konkurs jest dostępny dla szerokiego grona uczestników: amatorów, zawodowców, solistów oraz zespołów wokalnych.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 maja 2023 roku, z wymogiem wniesienia bezzwrotnej opłaty wpisowej w wysokości 50 PLN. Zgłoszenia powinny zawierać link do video z wykonaniem utworów oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową, której szczegóły są dostępne w regulaminie. Video musi pokazywać wykonawców podczas wykonywania utworów.

Konkurs rozpoczyna się od eliminacji elektronicznych, które zostaną przeprowadzone do 12 czerwca 2023, a następnie 19 czerwca odbędą się eliminacje na żywo. II etap konkursu odbędzie się w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie w dniach 7-13 sierpnia 2023. Ostateczny, III etap, zostanie zrealizowany 7 października w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a koncert finałowy oraz ceremonia wręczenia nagród odbędą się w Teatrze Nowym w Poznaniu w dniach 12-16 października.

Łączna pula nagród pieniężnych wynosi 36 000 PLN, z główną nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego wynoszącą minimum 15 000 PLN. Informacje dotyczące nagród rzeczowych i pozaregulaminowych zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Uczestnicy konkursu są zobowiązani do przygotowania dwóch piosenek ze słowami Agnieszki Osieckiej, które muszą być zarejestrowane w rejestrach Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Organizatorzy zalecają przedstawienie własnej interpretacji piosenek, jednak utwory powinny zachować pierwotną tożsamość melodyczno-harmoniczną.

Więcej informacji, w tym formularze zgłoszeniowe i regulamin, można znaleźć pisząc na adres email: osiecka@teatrnowy.pl.

Dodaj komentarz