Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej 2023

Konkursy wokalne, fot. Pexels.com

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza młodych wokalistów do wzięcia udziału w XXIII edycji Krośnieńskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej. To wydarzenie, niegdyś znane jako Debiutek, od lat przyciąga miłośników śpiewu, oferując im platformę do prezentacji talentu i oswajania się z występami scenycznymi. Dla wielu uczestników jest to pierwszy krok na drodze do kariery muzycznej.

Konkurs odbędzie się 2 czerwca 2023 roku o godzinie 16:30 w Ogródku Jordanowskim (Krosno, ul. Grodzka 20). Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 maja 2023 roku.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach – jako soliści oraz w autentycznym debiucie wokalnym. Soliści podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1 – 3, klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8. Podobne podziały obowiązują dla kategorii debiutanckiej.

Prawni opiekunowie uczestników mają możliwość zgłoszenia ich do konkursu poprzez wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego na stronie Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza do 30 maja 2023 roku. Ze względów organizacyjnych RCKP zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia formularza zgłoszeniowego, a limit uczestników wynosi 35.

W dniu konkursu zgłoszeni wykonawcy będą mieli okazję zaprezentować jedną piosenkę w języku polskim. Organizatorzy mile widzą ciekawe, nowe interpretacje, opracowania, aranżacje, a także utwory z własnymi tekstami i muzyką. Kolejność prezentacji scenicznych w obrębie danej kategorii wiekowej zostanie ustalona na podstawie losowania.

Zachęcamy wszystkich młodych wokalistów do udziału w tym wydarzeniu! Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Dodaj komentarz